Aranżacja salonu – modny trend ostatnich lat

Salon to obok kuchni jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu. Warto zatroszczyć się zatem o jego funkcjonalność, jak i o to, by wyglądał on estetycznie i dawał nam radość w czasie wspólnego przebywania w nim. Nowoczesne salony stawiają na prostotę i minimalizm, dlatego projektanci wnętrz chętnie sięgają w ostatnim czasie do stylu eko. Jeśli nie wiesz, jak urządzić salon, by zachwycił Twoich gości, kieruj się przedstawionymi niżej zasadami.

Wnętrze salonu powinno wszystkimi swoimi elementami nawiązywać do środowiska. Drewno, kamień i cegła to ulubione materiały, jakie znajdziemy w aranżacji salonu eko. Jeśli nie chcemy wydawać większych kwot na naturalne surowce, możemy poszukać tapet do salonu, które będą imitować te materiały. Dobrym do nich połączeniem będzie wybór stonowanych, pastelowych barw ścian.

Ciekawy efekt może dać wprowadzenie drobnych elementów w kolorze czarnym. Nowoczesne żyrandole do salonu, zachwycające designem, mogą być elementem, który doda całości ciekawego charakteru. Oświetlenie salonu, wbrew pozorom, jest sprawą kluczową. Warto zadbać, by w pokoju było widno, ale pamiętajmy, że stonowane oświetlenie i odpowiednie jego rozmieszczenie wpływa na klimat panujący w pomieszczeniu. Możemy rozważyć zamontowanie dodatkowego świetlenia bocznego, które doświetli poszczególne elementy wystroju wnętrza.

W niektórych przypadkach może to dać zupełnie niespodziewane rezultaty. Doskonałym uzupełnieniem aranżacji salonu będzie na pewno wykorzystanie kwiatów, np. dużych paproci. Aby przeczytać więcej na temat aranżacji wnętrz w stylu eko, wejdź na http://www.miastokobiet.pl/aranzacja-wnetrz-w-stylu-eko/.