Czy można korzystać z colostrum, kiedy jest się alergikiem?

 

Colostrum pozyskane z mleka krowiego, a dokładniej z siary, posiada wiele drogocennych właściwości, jednak nie nadaje się dla wszystkich. Problemem jest kazeina, która występuje w mleku krowim. Wiele osób ma uczulenie na ten składnik, przez co nie może korzystać z produktów, w których występuje młodziwo z mleka krowiego.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Okazuje się, że siara klaczy również posiada kazeinę, jednak nie jest ona tak uczulająca, jak w przypadku krowiej. Praktyka pokazuje, że wyprodukowane kosmetyki z mleka klaczy są idealnym źródłem colostrum, natomiast suplementy są dobrze wchłaniane przez organizm ludzki. Dzięki temu nawet alergicy mogą korzystać z wszystkich cudownych właściwości colostrum.

Mleko klaczy – działanie

Młodziwo, które jest zawarte w mleku klaczy, fantastycznie oddziałowuje na organizm człowieka. Reguluje działanie układu pokarmowego, usprawnia działanie układu nerwowego czy poprawia działanie układu odpornościowego. Regularne zażywanie suplementów gwarantuje szybszy powrót do zdrowia po przebyciu ciężkich chorób.

Colostrum w kosmetykach również działa cuda. Regeneracyjnie działa na skórę twarzy, zapobiega przebarwieniom i zwalcza trądzik. Kosmetyki na bazie colostrum sprawiają, że cera staje się promienna i młodsza.

Gdzie najbezpieczniej kupić produkty z colostrum?

Produkty z colostrum są dostępne w wielu sklepach, warto jednak pokusić się o dobry research i zakup sprawdzonych firm. Najlepsze suplementy i kosmetyki dostępne są na stronie internetowej: https://genactiv.eu/eq-activ, wraz ze świetnymi artykułami.