Jak urządzić małą łazienkę w bloku? Postaw na płytki łazienkowe z Poznania!

Mała łazienka to kłopot wielu polskich mieszkań, nie grzeszących najczęściej metrażem. Wielu z nas marzy jednak o wnętrzu, które nie tylko doskonale spełnia swoją funkcję, ale jest też miłe dla oka. Inspirujemy się często ciekawymi projektami, jakie dziś mamy na wyciągnięcie ręki dzięki sieci i mediom społecznościowym. Okazuje się bowiem, że nawet mała łazienka może być piękna, jeśli tylko zdecydujemy się na nowoczesne rozwiązania.

Mała przestrzeń – wybierz prysznic!

Kiedy nasze wnętrze nie jest zbyt duże, powinno zależeć nam na tym, by ekonomicznie gospodarować przestrzenią. Sposobem na to jest m.in. wybór kabiny prysznicowej zamiast wanny. Przestrzeń zachowamy zwłaszcza kiedy zamontujemy wersję narożną lub pozbawioną brodzika.

Ceramika najwyższych lotów

W małym wnętrzu kąpielowym każdy szczegół ma istotne znaczenie. Kiedy wybieramy armaturę i akcesoria łazienkowe musimy zwracać uwagę na to, by ze sobą dobrze współgrały. W zależności od charakteru naszej aranżacji możemy np. pójść w stronę nowoczesności i zdecydować się na geometryczne formy albo zdecydować się na akcesoria retro. Wtedy możemy również zastanowić się nad kolorystyką – wiele sklepów udostępnia dziś baterie prysznicowe czy umywalkowe w różnych wariantach kolorystycznych, przez co mamy większe pole manewru.

Materiały wykończeniowe

W urządzaniu małej łazienki istotne jest również, by wykorzystywać elementy dekoracyjne całego wyposażenia. Materiały wykończeniowe powinny same w sobie być najważniejszą ozdobą pomieszczenia. Warto zdecydować się na takie, które będą współgrać z metrażem. Przykładowo sprawdzą się jasne płytki łazienkowe. W Poznaniu na pewno jest ich znaczny wybór. Aby optycznie powiększyć wnętrze, możemy zdecydować się na płytki białe, dość dużych rozmiarów. Innym rozwiązaniem może być połączenie glazury i innych materiałów wykończeniowych. W małej łazience na pewno sprawdzą się drewniane obicia i proste drewniane półki. Płytki ceramiczne w Poznaniu znajdziesz między innymi w ofercie sklepu: http://www.domlazienkaplytki.pl. Nowoczesne kolekcje pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalne wnętrze.

Światło

Optycznie powiększone wnętrze to takie, które jest odpowiednio doświetlone. Zamontowanie bocznego oświetlenia może dać nieprawdopodobne efekty. Aby jeszcze je wzmocnić, warto wykorzystać lustra i naturalny połysk płytek ceramicznych.

Odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, armatury, kolorystyki – nawet w małej łazience pozwoli stworzyć aranżację, o jakiej można na ogół pomarzyć. Wystarczy nieco kreatywności.