Mało uczęszczane miejsca, które warto zobaczyć

Polska ma bardzo wiele miejsc, które są wyjątkowe pod względem turystycznym i niezwykle malownicze, ale nie są dobrze znane i rzadko można je znaleźć w najbardziej popularnych przewodnikach turystycznych. Udanie się do takich miejscowości i regionów może być doskonałym sposobem na zapewnienie wyjątkowych wrażeń podczas okresu urlopowego czy wakacji. Jednocześnie mniejsza popularność takich miejscowości sprawia, że są można w nich liczyć na spokój z dala od rzesz turystów, których spotka się w najbardziej popularnych miejscowościach turystycznych.

Jednym z ciekawych pomysłów na nietypową wycieczkę jest wyruszenie szlakiem zamków krzyżackich. Znajdujące się przede wszystkim na Warmii oraz Pomorzu zamki to w większości doskonale zachowane obiekty. Większości turystów kojarzy przede wszystkim zamek w Malborku czy Gniewie, ale takich zamków w całym regionie jest kilkadziesiąt. Można w ten sposób zarówno samodzielnie przygotować wycieczkę po poszczególnych miejscowościach, ale można skorzystać również z coraz większej liczby ofert biur podróży oferujących zwiedzenie poszczególnych zamków.
W przypadku krajoznawczych wycieczek doskonałym pomysłem może być zapoznanie się z wyjątkowymi formami skalnymi. Taką wycieczkę można zorganizować po Karkonoszach, Górach Stołowych, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, czy w celu zobaczenia Maczugi Herkulesa.
Wyjątkowym miejscem, które warto zobaczyć są tak zwane kolorowe jeziora. Przy wyrobiskach kopalnianych w Rudawskim Parku powstały cztery jeziora mające czerwoną barwę.