Płytki ceramiczne zawsze na czasie

Płytki ceramicznePłytki ceramiczne są zawsze najlepszym sposobem wykończenia ścian i podłóg, narażonych na działanie wilgoci, podlegających szybkiemu zabrudzeniu (błoto) czy poplamieniu (tłuszcz, artykuły spożywcze). W kuchni, nad blatem kuchennym i na posadzce, w łazience na ścianach, nawet w salonach i przedpokojach, pojawiają się płytki stanowiąc nowoczesne i praktyczne wykończenie.

Oferta płytek ceramicznych jest bardzo bogata i zmienia się wraz z modą, dostosowując się do najnowszych trendów w dekoracji wnętrz. Jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że w naszych domach pojawią się płytki przypominające drewno, cegłę, czy płytki w kształtach nie będących kwadratem ani prostokątem, ale na przykład sześciokątem. Tymczasem podłużne, przypominające drewniane panele płytki, zagościły już na stałe w nowych aranżacjach. Każdy sklep z płytkami czy to Poznań (http://www.domlazienkaplytki.pl/) czy inne miasto, ma w swojej ofercie nadal modne płytki w kształcie cegły, proste lub fazowane.

Takie płytki występują w starych budynkach sprzed stu lat, a tymczasem powróciły do mody. Ciekawy efekt można uzyskać łącząc cegiełkowe płytki na ścianie z posadzką ułożoną w białe i czarne kwadraty – szachownicę, czy białe płytki z czarnymi dodatkami. Dodaje to wnętrzu interesującego wyglądu, przypominając pomieszczenia w dawnym stylu. Z nowocześniejszych wersji płytek ceramicznych warto wspomnieć o tych, do których przewidziano dekory, z odwzorowaniem zdjęć w starym stylu, ikon popkultury czy bogatych wzorów kwiatowych. Doskonałe rezultaty daje łączenie płytek ceramicznych z wzorem drewna z innymi na przykład gładkimi.