Pomocna artroskopia kolana

artroskopia-kolanaNowoczesne metody diagnostyki, takie jak artroskopia kolana, pomagają łatwiej i szybciej wykrywać różne schorzenia bez potrzeby narażania pacjentów na koszty i niepotrzebny ból. Możliwość skorzystania z tych metod zależy niejednokrotnie od placówki, jak też od regionu i jego zasobności czy też otwartości na nowe rozwiązania techniczne. Artroskopię kolana wykonuje się jako element pomocniczy w diagnozie różnych chorób tej okolicy. Zabieg wymaga użycia minikamery wprowadzanej do kolana specjalnym otworem.

Dzięki temu może być ono dokładnie obejrzane. Ale to nie wszystko – jednocześnie można nie tylko dokonać diagnozy, ale też wyleczyć wykryte objawy danego schorzenia. Całość zabiegu wykonywana jest poprzez małe otwory, więc pacjent nie musi pozostawać w szpitalu, może też szybko zacząć chodzić. Kolano nie jest znacząco zmienione, otwory są zaszywane i goją się pod jałowym opatrunkiem. Czy każdy cierpiący na jakąś dolegliwość kolana, czy stawu kolanowego może poddać się artroskopii? Jak zwykle przeciwskazaniem mogą być zaburzenia krzepliwości krwi lub możliwość niewłaściwej diagnozy (leczenie dzięki temu zabiegowi musi być pewne, nie ma tu miejsca na wątpliwości), ale poza tym nie ma żadnych ograniczeń. https://www.tourmedica.pl/blog/artroskopia-kolana-cena-zabiegu-w-polsce-i-za-granica/

Przed zabiegiem wykonuje się oczywiście szereg badań, w tym prześwietlenie kolana, rezonans magnetyczny itd. Zabiegi takie jak artroskopia kolana są bardzo przyszłościowe, gdyż nie unieruchamiają nikogo na długo i nie powodują powstawania brzydkich blizn na ciele. Dużą ich zaletą jest też dość krótki czas realizacji (do 30 godzin) i niedługa hospitalizacja, praktycznie trwająca tylko kilka godzin.